Zarządzanie korzyściami BENM
Prognozowanie, planowanie i monitorowanie powstawania i efektywnej realizacji przewidywanych korzyści z projektów i programów.
Uwagi zawierające wskazówki
Działania mogą obejmować między innymi:
- wdrożenie ram i podejścia do zarządzania korzyściami
- identyfikowanie i wdrażanie działań niezbędnych do optymalizacji wpływu biznesowego poszczególnych i połączonych korzyści
- potwierdzanie osiągnięcia oczekiwanych korzyści.
Poziom odpowiedzialności za tę umiejętność
5 | 6 |
Zarządzanie korzyściami: Poziomy 1-4
Ta umiejętność nie jest zazwyczaj obserwowana ani praktykowana na tych poziomach odpowiedzialności i rozliczalności.
Zarządzanie korzyściami: Poziom 5
Kieruje działaniami wymaganymi do realizacji korzyści każdej części programu zmiany. Wskazuje określone metryki i mechanizmy do pomiaru korzyści i planuje włączenie tych mechanizmów w wymaganym czasie. Monitoruje korzyści w odniesieniu do założeń z analizy biznesowej. Gwarantuje, że wszyscy uczestnicy są zaangażowani podczas programu zmiany oraz w pełni przygotowani do wykorzystania nowego środowiska biznesowego. Wspiera menedżerów operacyjnych w celu zapewnienia, że wszystkie plany, pakiety zadań i elementy dostarczane są zgodnie z zakładanymi korzyściami.
Zarządzanie korzyściami: Poziom 6
Współpracuje z menedżerami operacyjnymi w celu zapewnienia wprowadzenia maksymalnych usprawnień, w miarę wprowadzania produktów do użycia przez grupy projektów. Komunikuje wizję programu zmiany personelowi na wszystkich poziomach działalności biznesowej i utrzymuje skupienie na celach biznesowych. Utrzymuje analizę biznesową w celu finansowania programu i potwierdza dalszą rentowność programu w regularnych odstępach czasu.
Zarządzanie korzyściami: Poziom 7
Ta umiejętność nie jest zwykle obserwowana ani praktykowana na tym poziomie odpowiedzialności i rozliczalności.