Widok SFIA: Powiązane kompetencje informatyczne przedsiębiorstwa
Powiązane kompetencje informatyczne przedsiębiorstwa
Analiza sytuacji biznesowej BUSA
Badanie sytuacji biznesowych w celu zdefiniowania rekomendacji działań usprawniających.
Ocena wykonalności FEAS
Definiowanie, ocena i opisywanie opcji zmian biznesowych pod kątem wykonalności finansowej, technicznej i biznesowej oraz dopasowania strategicznego.
Badania dotyczących użytkownika URCH
Identyfikacja zachowań, potrzeb i motywacji użytkowników z wykorzystaniem metod badań obserwacyjnych.
Analiza doświadczeń użytkownika UNAN
Zrozumienie kontekstu użytkowania systemów, produktów i usług oraz określenie wymagań dotyczących doświadczenia użytkownika i celów projektowych.
Projekt doświadczeń użytkownika HCEV
Tworzenie koncepcji projektowych i prototypów dla interakcji użytkownika z produktem, systemem lub usługą oraz doświadczeń z nimi związanych.
Architektura rozwiązania ARCH
Opracowywanie i komunikowanie wielowymiarowej architektury rozwiązania w celu osiągnięcia uzgodnionych wyników biznesowych.
Modelowanie danych i projektowanie DTAN
Opracowywanie modeli i diagramów do reprezentacji i komunikowania wymagań dotyczących danych i zasobów danych oraz zarządzania nimi.
Prowadzenie testów akceptacyjnych użytkownika BPTS
Zatwierdzanie systemów, produktów, procesów biznesowych lub usług w celu określenia, czy kryteria akceptacji zostały spełnione.
Ocena doświadczeń użytkownika USEV
Walidacja systemów, produktów lub usług pod kątem celów, metryk i założeń dotyczących doświadczeń użytkownika.
Akceptacja usługi SEAC
Zarządzanie procesem uzyskiwania formalnego potwierdzenia, że kryteria akceptacji usługi zostały spełnione.
Kontrola zmian CHMG
Ocena ryzyka związanego z proponowanymi zmianami oraz zagwarantowanie, że zmiany w produktach, usługach lub systemach są kontrolowane i koordynowane.
Zarządzanie zdarzeniami USUP
Koordynowanie reakcji na różnorodne zdarzenia w celu zminimalizowania negatywnych skutków i szybkiego przywrócenia usług.
Zarządzanie problemami PBMG
Zarządzanie cyklem życia wszystkich problemów, które wystąpiły lub mogą wystąpić podczas dostarczania usługi.
Zarządzanie portfolio POMG
Opracowywanie i stosowanie ram zarządzania w celu zdefiniowania i dostarczenia portfolio programów, projektów i/lub usług bieżących.
Ocena inwestycji INVA
Ocena atrakcyjności możliwych inwestycji lub projektów.
Zarządzanie programem PGMG
Identyfikowanie, planowanie i koordynowanie zestawu powiązanych projektów i działań wspierających określone strategie i cele biznesowe.
Zarządzanie produktem PROD
Zarządzanie i rozwijanie produktów lub usług przez cały cykl ich życia, od momentu powstania, poprzez wzrost, dojrzałość i spadek, aż po wycofanie.
Zarządzanie korzyściami BENM
Prognozowanie, planowanie i monitorowanie powstawania i efektywnej realizacji przewidywanych korzyści z projektów i programów.
Zarządzanie relacjami z interesariuszami RLMT
Systematyczne analizowanie, zarządzanie i wpływanie na relacje z interesariuszami w celu osiągnięcia wzajemnie korzystnych wyników poprzez zorganizowane zaangażowanie.
Pozyskiwanie środków RESC
Pozyskiwanie, wdrażanie i włączanie zasobów.
Zarządzanie wynikami PEMT
Poprawa wyników organizacji poprzez rozwój wydajności jednostek i grup roboczych w celu osiągnięcia uzgodnionych celów z wymiernymi rezultatami.
Rozwój zawodowy PDSV
Ułatwianie rozwoju zawodowego jednostek zgodnie z ich celami zawodowymi i wymaganiami organizacyjnymi.
System zarządzania GOVN
Definiowanie i stosowanie ram podejmowania decyzji, zarządzania ryzykiem, relacji z interesariuszami oraz zgodności z obowiązkami organizacyjnymi i regulacyjnymi.
Zarządzanie dostawcami SUPP
Dostosowanie celów i działań organizacji w zakresie wyników dostawcy do strategii i planów sourcingowych, równoważenia kosztów, wydajności i jakości usług.
Zarządzanie kontraktami ITCM
Zarządzanie i obsługa formalnych umów, zaspokajanie potrzeb dostawców i klientów w zakresie dostarczania produktów i usług.
Zarządzanie finansowe FMIT
Zarządzanie efektywnym wykorzystaniem zasobów finansowych i kontrolowanie ich w celu wspierania strategii biznesowych, zgodności z przepisami i ograniczania ryzyka.