Globalne ramy umiejętności i kompetencji w cyfrowym świecie

Widok SFIA: Kultura DevOps

Kultura DevOps

Umiejętności związane z konfiguracją kultury DevOps i możliwościami organizacyjnymi. Na przykład ... - Prowadzenie przejścia do kultury i sposobu myślenia DevOps. - Usuwanie sztucznych barier między funkcjami, działami i zespołami, rozwojem i działaniami. - Ponowne projektowanie miejsc pracy i przekwalifikowywanie praktyków. - Lepsza komunikacja i pełna własność wyników klientów w celu zapewnienia wartości.

Rozwój zdolności organizacyjnych OCDV

Zapewnienie przywództwa, porady i wsparcia podczas wdrożenia w celu oceny możliwości organizacyjnych oraz wskazania, ustalania priorytetów i wdrożenia usprawnień. Wybór, przyjęcie i integracja odpowiednich ram branżowych oraz modeli w celu wprowadzenia usprawnień. Systematyczne stosowanie oceny dojrzałości możliwości, danych metrycznych, definicji procesu, zarządzania procesami, powtarzalności i wprowadzenia odpowiednich technik, narzędzi i usprawnionych umiejętności. Zapewnienie zintegrowanego rozwiązania dla osób, procesów i technologii w celu dostawy usprawnionej wydajności organizacyjnej, zgodnie z strategicznymi planami i celami organizacyjnymi. Zakres usprawnień jest organizacyjny, może być także, w razie konieczności, bardzo skoncentrowany, na przykład na rozwoju oprogramowania, rozwoju systemów, dostawy projektu lub usprawnieniu usług.

Projektowanie i wdrożenie organizacji ORDI

Planowanie, projektowanie i wdrożenie zintegrowanej struktury i kultury organizacyjnej, włączając środowisko pracy, lokalizacje, profile roli, środki pomiaru wydajności, kompetencje i umiejętności. Ułatwienie wprowadzenia zmian niezbędnych w celu dostosowania się do zmian technologicznych, społecznych, do nowych modeli operacyjnych oraz procesów biznesowych. Wskazanie kluczowych cech wymaganej kultury oraz sposobu jej wdrożenia i wzmocnienia w celu doprowadzenia do poprawy wydajności organizacyjnej.

Zarządzanie relacjami RLMT

Systematyczna identyfikacja, analiza, zarządzanie, monitorowanie i poprawa relacji z udziałowcami w celu wskazania i usprawnienia wzajemnie korzystnych wyników. Zyskanie zaangażowania w działania poprzez konsultacje i uwzględnienie wpływu. Projektowanie podejścia do zarządzania relacjami, które ma zostać zastosowane; włączając role i obowiązki, nadzór, polityki, procesy i narzędzia oraz mechanizmy wsparcia. Kreatywne łączenie formalnych i nieformalnych kanałów komunikacji w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu.

Pomiar MEAS

Rozwój i obsługa możliwości pomiaru w celu wspierania uzgodnionych potrzeb dotyczących informacji danej organizacji. Planowanie, wdrożenie i kontrolowanie czynności w celu pomiaru atrybutów procesów, produktów i usług w celu oceny wydajności, postępu i zapewnienia wskazań i spostrzeżeń dotyczących faktycznych lub potencjalnych problemów i ryzyka. Wskazanie wymagań, wybór środków i skali pomiarowych, ustalenie metod gromadzenia i analizy danych, wyznaczenie wartości docelowych i progowych. Pomiar można stosować wobec organizacji, projektów, procesów i produktów pracy.

Ocena kompetencji LEDA

Ocena wiedzy, umiejętności i zachowań przy użyciu dowolnych środków zarówno formalnych, jak i nieformalnych w odniesieniu do ram, takich jak SFIA. Ocena, wybór, przyjęcie i dostosowanie metod, narzędzi i technik oceny w oparciu o kontekst oceny oraz sposób, w jaki rezultaty oceny mają zostać wykorzystane. Ocena czynności szkoleniowych i edukacyjnych wobec zdefiniowanych wyników rozwoju umiejętności/kompetencji.

Zarządzanie IT ITMG

Zarządzanie infrastrukturą IT i zasobami niezbędnymi do planowania, rozwoju, dostarczania i wspierania usług i produktów IT, aby spełniać potrzeby firmy. Przygotowanie nowych lub zmienionych usług, zarządzanie procesem zmiany i utrzymanie standardów regulacyjnych, prawnych i zawodowych. Zarządzanie systemami jakości i usług pod kątem ich wkładu na rzecz wyników firmy oraz kosztów finansowych i zrównoważonego rozwoju. Zarządzanie usługami zewnętrznymi. Rozwój planów stałej poprawy usług w celu zapewnienia odpowiedniej obsługi potrzeb biznesowych przez infrastrukturę IT.

Zarządzanie rozwojem systemów DLMG

Planowanie, ocena i realizacja programów prac rozwojowych systemu zgodnie z celami dotyczącymi terminu, budżetu i jakości. Wskazanie zasobów niezbędnych do rozwoju systemu oraz sposobu zapewnienia zgodności ze skuteczną wydajnością dostaw. Dostosowanie czynności zapewniających rozwój systemów oraz ich realizacja zgodnie z ustalonymi architekturami i standardami. Rozwój strategii komunikacji planów rozwoju przyszłych systemów. Wdrożenie i przyjęcie modeli cyklu życia rozwoju systemów opartych na kontekście pracy i odpowiednim wyborze pomiędzy podejściem prognozowanym (opartym na planie) lub podejściem adaptacyjnym (iteracyjnym/zwinnym).

Dostawa szkolenia ETDL

Transfer umiejętności i wiedzy biznesowej i/lub technicznej oraz promocja postaw zawodowych w celu ułatwienia szkoleń i rozwoju. Stosuje gamę technik, zasobów i mediów (które mogą obejmować e-learning, środowiska wirtualne online, samooceny, szkolenie przez współpracowników, symulację oraz inne aktualne metody).