Globalne ramy umiejętności i kompetencji w cyfrowym świecie

Widok SFIA: Zarządzanie zmianą biznesową

Zarządzanie zmianą biznesową

None

Analizy biznesowe BUAN

Metodyczne badania, analizy, przeglądy i dokumentacja wszystkich lub części działalności pod względem celów biznesowych, funkcji i procesów, wykorzystanych informacji oraz danych, na których oparto informacje. Definicja wymagań dotyczących poprawy procesów i systemów, ograniczenia ich kosztów, poprawy zrównoważonego rozwoju oraz oznaczenia ilościowego potencjalnych korzyści biznesowych. Wspólne tworzenie i powtarzanie realnych specyfikacji i kryteriów akceptacji w ramach przygotowań do wdrożenia systemów informacyjnych i komunikacyjnych. Przyjęcie i wdrożenie podejścia analizy biznesowej w oparciu o kontekst pracy i dokonanie odpowiedniego wyboru pomiędzy podejściem prognozowanym (opartym na planie) lub adaptacyjnym (iteracyjnym/zwinnym).

Modelowanie biznesowe BSMO

Tworzenie streszczonych lub obejmujących najbardziej istotne kwestie odzwierciedleń sytuacji ze świata realnego, działalności lub scenariuszy gier w przejściowych lub transmediowych aplikacjach, aby ułatwić komunikację oraz zrozumienie istniejących, koncepcyjnych lub proponowanych scenariuszy. Skupione głównie na przedstawieniu procesów, ról, danych, organizacji i czasu. Modele mogą być stosowane do przedstawienia tematu na różnych poziomach szczegółowości i podziału.

Definicja wymagań i zarządzanie REQM

Ujawnienie, analiza, specyfikacja i sprawdzanie wymagań i ograniczeń na poziomie umożliwiającym skuteczny rozwój i obsługę nowego lub zmienionego oprogramowania, systemów, procesów, produktów i usług. Zarządzanie wymaganiami przez cały okres dostawy i operacyjnego cyklu życia oprogramowania, systemu, procesów, produktów i usług. Negocjacje dotyczące kompromisów akceptowalnych dla kluczowych udziałowców oraz mieszczących się w ramach budżetu, wymagań technicznych, ustawowych i innych ograniczeń. Przyjęcie i wdrożenie modeli cyklu życia zarządzania wymaganiami w oparciu o kontekst pracy oraz odpowiedni wybór pomiędzy podejściem prognozowanym / opartym na planie a bardziej adaptacyjnym (iteracyjnym i zwinnym).

Rozwój zdolności organizacyjnych OCDV

Zapewnienie przywództwa, porady i wsparcia podczas wdrożenia w celu oceny możliwości organizacyjnych oraz wskazania, ustalania priorytetów i wdrożenia usprawnień. Wybór, przyjęcie i integracja odpowiednich ram branżowych oraz modeli w celu wprowadzenia usprawnień. Systematyczne stosowanie oceny dojrzałości możliwości, danych metrycznych, definicji procesu, zarządzania procesami, powtarzalności i wprowadzenia odpowiednich technik, narzędzi i usprawnionych umiejętności. Zapewnienie zintegrowanego rozwiązania dla osób, procesów i technologii w celu dostawy usprawnionej wydajności organizacyjnej, zgodnie z strategicznymi planami i celami organizacyjnymi. Zakres usprawnień jest organizacyjny, może być także, w razie konieczności, bardzo skoncentrowany, na przykład na rozwoju oprogramowania, rozwoju systemów, dostawy projektu lub usprawnieniu usług.

Projektowanie i wdrożenie organizacji ORDI

Planowanie, projektowanie i wdrożenie zintegrowanej struktury i kultury organizacyjnej, włączając środowisko pracy, lokalizacje, profile roli, środki pomiaru wydajności, kompetencje i umiejętności. Ułatwienie wprowadzenia zmian niezbędnych w celu dostosowania się do zmian technologicznych, społecznych, do nowych modeli operacyjnych oraz procesów biznesowych. Wskazanie kluczowych cech wymaganej kultury oraz sposobu jej wdrożenia i wzmocnienia w celu doprowadzenia do poprawy wydajności organizacyjnej.

Planowanie wdrożenia zarządzania zmianą CIPM

Definiowanie i zarządzanie procesem wdrożenia i integracji nowych możliwości cyfrowych w działalność w sposób wrażliwy i w pełni zgodny z operacjami biznesowymi.

Testowanie procesów biznesowych BPTS

Planowanie, projektowanie, zarządzanie, realizacja i raportowanie w sprawie testów procesów biznesowych oraz oceny przydatności. Zastosowanie umiejętności w zakresie oceny zdefiniowanych procesów pod kątem ergonomii, przydatności i przydatności do określonego celu. Obejmuje syntezę zadań testowych do wykonania (od zestawienia potrzeb użytkownika i specyfikacji interfejsu użytkowniku), projekt programu oceny, wybór przykładowych użytkowników, analizę wydajności oraz przedstawienie wyników zespołowi ds. rozwoju.

Zarządzanie korzyściami BENM

Ustalanie podejścia umożliwiającego prognozowanie, planowanie i monitorowanie pojawiających się korzyści oraz skuteczną realizację zakładanych korzyści. Wskazywanie i wdrażanie działań niezbędnych do optymalizacji wpływu biznesowego na indywidualne i łączne cele. Potwierdzenie osiągnięcia oczekiwanych korzyści.