Globalne ramy umiejętności i kompetencji w cyfrowym świecie

Widok SFIA: Strategia dotycząca informacji

Strategia dotycząca informacji

None

Zarządzanie IT w przedsiębiorstwie GOVN

Ustanowienie i nadzór nad podejściem organizacji do wykorzystania systemów informatycznych i usług cyfrowych oraz powiązanej technologii zgodnie z potrzebami głównych udziałowców organizacji i ogólnymi wymaganiami organizacyjnego zarządzania korporacyjnego. Ustalenie i odpowiedzialność za ocenę bieżących i przyszłych potrzeb; kierowanie planowaniem zaopatrzenia i zapotrzebowania na te usługi; jakość, cechy i poziom usług IT; oraz monitorowanie zgodności ze zobowiązaniami (włączając standardy regulacyjne, legislacyjne, kontrolne i inne) w celu zapewnienia pozytywnego wkładu IT w cele organizacji.

Planowanie strategiczne ITSP

Tworzenie, powtarzanie i utrzymanie strategii w celu dostosowania działań organizacji, planów i zasobów z celami biznesowymi oraz rozwojem planów realizacji i postępu tej strategii. Współpraca z udziałowcami w celu komunikowania i włączenia zarządzania strategicznego poprzez cele, odpowiedzialność i monitorowanie postępu.

Zarządzanie informacjami IRMG

Ogólne zarządzanie nad sposobem stosowania wszystkich rodzajów informacji, uporządkowanych i nieuporządkowanych, produkowanych wewnętrznie, jak i zewnętrznie, do podejmowania decyzji, procesów biznesowych i usług cyfrowych. Obejmuje rozwój i promocję strategii i zasad, włączając projektowanie struktur informacji oraz taksonomii, tworzenie zasad pozyskiwania i konserwacji treści danych oraz rozwój polityk, procedur, praktyk pracy i szkoleń w celu promowania zgodności z przepisami regulującymi wszystkie aspekty utrzymania, wykorzystania i ujawniania danych.

Koordynacja systemów informacyjnych ISCO

Zazwyczaj w dużej organizacji, gdzie funkcje dotyczące strategii informacji są przekazywane autonomicznym jednostkom lub w ramach współpracy przedsiębiorstw innym niezależnym organizacjom, koordynacja strategii informacji ma znaczenie, jeśli przyjęcie wspólnego podejścia (takiego jak wspólne usługi) może być korzystna dla organizacji.

Bezpieczeństwo informacji SCTY

Wybór, projektowanie, uzasadnienie, wdrożenie i funkcjonowanie środków kontrolnych oraz strategii zarządzania w celu utrzymania bezpieczeństwa, poufności, integralności, dostępności, odpowiedzialności i stosownej zgodności systemów informatycznych z przepisami, regulacjami i odpowiednimi normami.

Zapewnienie bezpieczeństwa informacji INAS

Ochrona integralności, dostępności, autentyczności, niezaprzeczalności i poufności informacji oraz danych podczas przechowywania i przekazywania. Zarządzanie ryzykiem w pragmatyczny i tani sposób, aby zagwarantować pewność udziałowców.

Analityka INAN

Zastosowanie matematyki, statystyki, modelowania prognostycznego oraz technik uczenia maszynowego w celu wykrycia istotnych wzorców i wiedzy w zarejestrowanych danych. Analiza danych w dużych ilościach, prędkościach i różnorodności (liczby, symbole, tekst, dźwięk i obraz). Rozwój perspektywicznych, prognostycznych, rzeczywistych, opartych na modelu spostrzeżeń w celu tworzenia wartości i skutecznego podejmowania decyzji. Identyfikacja, sprawdzanie poprawności i wykorzystanie wewnętrznych i zewnętrznych zestawów danych generowanych podczas różnorodnych procesów.

Wizualizacja danych VISL

Proces interpretacji koncepcji, pomysłów i faktów przy użyciu prezentacji graficznych. Streszczanie i podsumowanie charakterystyki danych, ułatwienie wyłonienia możliwości, identyfikacji ryzyka, analizy trendów w celu ułatwienia skutecznego podejmowania decyzji. Przedstawianie ustaleń i spostrzeżeń dotyczących danych w kreatywny sposób w celu ułatwienia zrozumienia danych przez odbiorców technicznych i nietechnicznych.

Publikowanie treści informacji ICPM

Ocena i zastosowanie różnych metod i opcji publikacji, rozpoznanie kluczowych funkcji, włączając opcje open source i dotyczące własności. Zarządzanie i dostosowanie procesów gromadzenia, zestawiania i publikowania informacji, włączając formę uporządkowaną i częściowo uporządkowaną w celu doręczenia ich użytkownikowi. Zarządzanie prawami autorskimi, ochroną danych oraz innymi kwestiami prawnymi powiązanymi z publikacją i ponownym wykorzystaniem opublikowanych informacji i danych.